Lietuvos bitininkų forumas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Viskas apie bites ir medų, bitininkų skelbimai
 
rodiklisIeškotiLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Spietimas

Go down 
+6
Vidmantas1
Robertas
Vaidas
gintas
jonas
joli
10 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
joli
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 12
Age : 64
Location : kas tai?
Registration date : 2007-11-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeAntr. 11 27, 2007 7:32 pm

Nuo pat bitininkavimo pradžios turiu vienintelę neišsprendžiamą problemą-spietimą.Ir lizdus laiku plečiu, ir korius atnaujinu,ir motinėles pakeičiau grynaveislėmis-niekas nepadeda.Tiesiog išsivysto nepaprastai didelės šeimos ir spiečia spiečia, kai pradeda, jau nebesustabdysi.Bandžiau vėsiau laikyt, kad taip nestiprėtų pavasarį-nieko nepadėjo.Tiesiog yra trys nespietlios šeimos iš 25, priežiūra ta pati, o nespiečia.Ką patartumėt?
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeKv. 11 29, 2007 12:40 am

Klausimas; kokia bičių motinos veislė ir kokie aviliai? Aš ,kad bitės nespiestų dalinu šeimas.Bitininkaukite daugiaukščiais aviliais ir 50% problema išspresta +nesplietlios motinos [www.bitynas.puslapiai.lt]
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
joli
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 12
Age : 64
Location : kas tai?
Registration date : 2007-11-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeKv. 11 29, 2007 8:51 pm

jonas rašo:
Klausimas; kokia bičių motinos veislė ir kokie aviliai? Aš ,kad bitės nespiestų dalinu šeimas.Bitininkaukite daugiaukščiais aviliais ir 50% problema išspresta +nesplietlios motinos [www.bitynas.puslapiai.lt]
Motinas pirkau is Jono Balžeko-karnikas, o aviliai Dadano.Aš irgi manau, kad šeimas būtina dalint, bet jei nenori plėstis,tai gal yra kokių kitų šeimos ribojimo būdų?
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeKv. 11 29, 2007 11:33 pm

Šois veislės bites mėgsta spiesti ir tyliai keičia motinas aš tai pats išbandžiau. Jos nespiečia tik kai patovus medonešis . Dalinti nebijokite rudenį labai sėkmingai sujungi po 2 -3 įvieną ir žiemoja stipri šeima.Dadano avilys turi būti nemažesnis 16 rėmų ir 2 meduvėmis
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
joli
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 12
Age : 64
Location : kas tai?
Registration date : 2007-11-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePen. 11 30, 2007 9:14 pm

Ačiū, rašiau atsakymą, bet ne ten nuėjo:), tikiuosi, nedingo. Dėl sujungimo rudenį-vėlgi, jei šeimos didelės, nelabai dvi sutelpa į vieną avilį, tai šiemet iš 25 šeimų tokiu būdu 2 panaikinau su baime, kad nepavyks, nes tai dariau pirmąkart, bet viskas pavyko.
Tarp rėmų skaičiaus(turiu ir standartinių Dadano ir paplatintų)ir spietimo ryšio nepastebėjau, dėl meduvių tai sutinku, su viena bitininkaujant-vargas per medunešį, vos ne kasdien reikia bitėms vietos palaisvint nektarui.
O kokias motinas ir iš kur patartumėt įsigyti, ar geriau savo auginti iš nespietliųjų šeimų?
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeŠt. 12 01, 2007 12:31 am

Karnikos iš Dotnuvos labai ramios ir labai produktyvios .Aš prieš du metus parsivežiau iš lLenkijos karnikos grynaveislę NIESKA linijos ir išsiaudinau pirmos kartos mišrūnių apie 20 ir pereitais metais nespietė nė viena .Nespietlios KAUKAZIETĖS ,bet kur tikrų gauti nežinau. Seniau buvo galima gauti iš Krasnodaro .Nespietlios ir BAKFASTO ,bet jei gavosi 2kartos mišrūnė tai geriaubėgti nuo jų ,nes dvigubai piktesnės už vietines.Aš išbandžiau .
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
joli
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 12
Age : 64
Location : kas tai?
Registration date : 2007-11-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeSk. 12 02, 2007 7:22 pm

Labai idomu apie Karnikas iš Dotnuvos, nes juk faktiškai tai beveik tas pats kaip iš Balžeko bityno, kadangi jos toj pačioj teritorijoj veisiamos ir poruojamos.Aš jokiu būdu nepeikiu Balžeko išaugintų motinų, jos irgi labai ramios, darbščios, tik kad labai spiete, bet tai irgi gali būti mano bitininkavimo klaidos, kurias aš ir siekiu išsiaiškint.O iš Dotnuvos nespietlios?Apie kaukazietes tai seniai skaičiau, kad nespietlios, ir kai vienas bitininkas mane atkakliai moke, kaip išvengt spietimo, o aš jam sakau, kad aš visa tai ir darau, o vistiek spiečia, tai jis man aiškino, kad aš nedarau, jei spiečia, o pats, patyręs bitininkas, nesupranta, kad esmė ko gero jo turimose Kaukazo bitese-pabandytų Karnikas suvaldyt, nebesijaustu toks visažinis.Na bet čia anekdotus pasakoju:)Apie Bakfastus iš profesoriaus Karoso girdėjau, kad turi afrikos bičių bruožų, tad bijau su jom rizikuot,nors turiu vieną neaiškios kilmės šeimą, bitės geltonos kaip bakfasto, labai gerai vystosi, labai produktyvios ir ramios, jei spiečia, tai tik vienąkart, tad kol neišsigimė, joms motinos nesiruošiu keist, o kai kurios labai jau supiktejo, kaip bebūtų, Karnikų ramumas man labai patiko , kitais metais vel prie jų ir sugrįšiu, bet jei galit paaiškinkit, ar yra skirtumas tarp mano pimųjų minėtų.
Atgal į viršų Go down
gintas
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 6
Age : 60
Location : Šilutė
Registration date : 2007-09-29

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 12 03, 2007 12:12 am

Kad Karnika spietlios teko isitikinti ir man.Kol kas nerandu būdų tai sumažinti bent iki minimumo.Man būtų įdomu sužinoti gal kas dirba su sėklintom motinėlėm,-kaip jos darbštumo,spietimo ir ramumo atžvilgiu?
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 12 03, 2007 12:27 am

Aš turėjau mintyje Balžako motinas .Pavasaryje agrastams žydint reikia uždėti pusę meduvės, kad bitės neštų medų įmeduves ir motina turėtų vietos dėti kiaušinėlius.Vasarą galėsite pabandyti motiną iš manęs aš jas auginu .VISIEMS BITININKAMS aviliuose jau kaupiasi drėgmė paverskite avilius,kad užpakalinė siena būtų 1-3cm aukšciau drėgnas oras sunkesnis pasišalins per laką ir nedrėks viduje
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 12 03, 2007 12:31 am

Aš rašiau , kad vienos linijos būna maziau spietlios .Reikia bites apkrauti darbu
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
gintas
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 6
Age : 60
Location : Šilutė
Registration date : 2007-09-29

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 12 03, 2007 9:00 am

Tai kad reikia apkraut aš suprantu.Bet tai padaryt ko gero menas.Spietimo problemos kaip taisyklė prasidede nuo gegužės pusės ir tęsiesi paprastai iki biželio galo:orai,priklausomai nuo metų ,permainingi,ir tiesiog plečiu lizdus atsargiai(nesinori atšaldyti).Tai va nuspėt orą ir suderint lizdo plėtimą su šeimos gausėjimu kol kas man sekasi sunkiai.O kur dar įvertint medunešio dydi,- gal reikėtu kontrolinio avilio?! Na tiesiog sakau MENAS
Atgal į viršų Go down
joli
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 12
Age : 64
Location : kas tai?
Registration date : 2007-11-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeAntr. 12 04, 2007 6:25 pm

jonas rašo:
Aš rašiau , kad vienos linijos būna maziau spietlios .Reikia bites apkrauti darbu
Visąlaik bites skirsčiau rasėmis, o kad dar ir linijos skiriasi, čia man naujas dalykas išbandymams.Naujokai, atkreipkit dėmesį.
Atgal į viršų Go down
gintas
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 6
Age : 60
Location : Šilutė
Registration date : 2007-09-29

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeAntr. 12 04, 2007 7:31 pm

Nu jo....Dėmesys atkreiptas.Bet gal kas gali paaiškint smulkiau.Turėdamas 30-40 šeimų pats nieko neišsiveisi(o gal klystu?),-tada kur įsigyt??
Keleta metų pirkau motinėles,keičiau augintojus,-stebuklų nemačiau !!!
Atgal į viršų Go down
Vaidas
Atkaklus dalyvis
Vaidas


Pranešimų skaičius : 58
Age : 38
Location : Panevezys-Kaunas
Registration date : 2007-09-25

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeKv. 01 24, 2008 3:09 am

Na apie biciu rases kolkas galiu pasakyti tik is kolegu pasakojimu, nes pats neesu pastebejas jokiu pokyciu.

Esu isigyjes keleta veisliniu motineliu, bet jokiu stebuklu nepastebejau.

Pas mane visos motinos karnikos.
Pasakysiu atvirai, misruniu misrunes, nes auginu pats motineles (tik savo reikmem), panaudoju kartais ir spietimo lopselius.
Bites labai produktyvios
Nepiktos
Ir tikrai nespietlios

Pagrindine taisykle, kuria cia vadovaujuosi NELEISTI BUTI BE DARBO.

Atrades norincia spiesti seima, bo jokiu skaiciavimu ja skiriu i tris-keturis vienodus avilius (seimininke didesne, kitos mazesnes.) pridedu jaunu peru, dirbtiniu koriu, ir t.t. visr po lopseli ikabinu. kolkas dar nusivilti neteko. Senoji motina bet kurioje seimoje buna nuzudyta jaunosios isiritusios motinos, o kadangi apkrauju darbu, pakeiciu salygas, truputis streso bitelems, tai apsie spietima pamirsta jos tikrai Smile

Na cia daug smulkmenu yra, jei bus idomu, kada papasakoti galiu.
Atgal į viršų Go down
gintas
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 6
Age : 60
Location : Šilutė
Registration date : 2007-09-29

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeKv. 01 24, 2008 8:27 am

Šitoj srity domina viskas iki smulkmenų.Ir jei galėtum pasidalint patirtimi,tikrai būčiau dėkingas:)
Atgal į viršų Go down
Vaidas
Atkaklus dalyvis
Vaidas


Pranešimų skaičius : 58
Age : 38
Location : Panevezys-Kaunas
Registration date : 2007-09-25

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePen. 01 25, 2008 2:44 am

gintas rašo:
Šitoj srity domina viskas iki smulkmenų.Ir jei galėtum pasidalint patirtimi,tikrai būčiau dėkingas:)

Atradus lopseliu ju lauzyti NEAPSIMOKA, nes tik atitolinamas spietimas, o seima mazai darbinga vistiek.

Kaip as dirbu su "spietimu" (asmenine patirtis, man pasitvirtinusi)

Pastebejes norincia spiesti seima (atrades lopseliu) ja skiriu i 3-6 seimeles.

Darbas su ja:
Pasiruosiu avilius, kuriouse sudarynesiu seimeles, apsildau soninemis pagalvelemis.
Is @spietines@ seimos imu kiekvienei seimai po:
kori su medumi,
kori su nedengtais perais,
kori su bet kokiais perais,
na ir paziuriu, kad butu lopselis didelis ir tiesus, (maziukus ir kreivus pasalinu. Jei geri keli lopseliai, tai palieku du, vistiek stipresne motina isliks, o du, nes apsidraudimui, kad nezutu metycia perkelimo metu)
Prie diafragmos dedu: medus, kori kur daugiau dengtu peru, kita kori su perais, tuscia pasiuta kori (gali buti su trupuciuku medaus, dirbtinis korys, tuscias korys. Lizdas (4-5 koriai) naujai suformuotas. Dar i ji prikratau biciu nuo 3-4 koriu. Na gaunasi tikrai didele ir galinga naujoji seimele, bet daugelis biciu isilaksto i namus, tai lieka nedaug (vakare ar kita diena paziuriu, jei biciu pasirodo mazoka, dar is @spietines@ seimos prikratau biciu.

Taip sudarau naujas 2-3 seimeles, ir palieku @spietine@ seima (stipresne uz sudarytasias), kur idedu 5-7 dirbtinius korius (arba tuscisu pasiutus).
Visoms seimosm gaunasi sokas ir pasikeitimai, daug darbo, tvarkymosi ir t.t. tai spietima pamirsta tikrai.
Po dieneels kitos isimu korius, kuriu neaptupa, arba idedu, jei reikia.

Kazkurioje seimoje lieka senoji motina, bet nesvarbu kurioje, palieku lopselisu visose, kadangi bites nebenori spiesti, tai isiritusi naujoji motina nugelia senaja (nes nesiporavusi yra judresne, beto jaunesne, vikresne) Na o jei lieka senoji, tai reiskai ji dar stipri (naturali atranka).

Po keleto dienu paziuriu, ir jau zinau, kur nera motinos, nes nerandu kiausineliu. Jei atsiranda daugiau lopseliu, juos nulauzau (arba koki viena palieku naujaji). Bet daznai jau motina randu isiritusia.

Na o toliau tai darbas paprastas.
Pastiprinu perais is kitu seimu, ar atlieku kitus butinus darbus pagal situacija.

Nereikia bijoti palikti lopseliu daugiau (jei jie nereikalingi Jums kitur panaudoti), Po tokio isskirstymo tikrai nebespiecia, seimoje ivyksta naturali atranka, islieka stipriausioji motina.
Tik svarbu duoti darbo, vasara silta, perai neatsala, tai daugiau koriu galima palikti.

Man @spietine@ seima atsistoja i normalu stipruma po poros (kartais triju) savaiciu (jau galiu vel deti magazina). Ir produktyvumas nesiskiria nuo kitu seimu.

Paskaiciavau, kad medaus netektis nedidele, o turiu nauju seimu, kurios dar kartais prisinesa medaus savo islaikymui, o kartais ir man lieka.
Atgal į viršų Go down
gintas
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 6
Age : 60
Location : Šilutė
Registration date : 2007-09-29

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePen. 01 25, 2008 9:20 am

Visa tai labai šaunu.Kad,lopšelių laužymas naudos neduoda,įsitikinau ir pats,-tai faktas.Tokį išskaidymą naudoju ir aš.Tikgaliu dar dadėt tai,kad,pvz.mano bitės yra keliose vietose,tai aš tas išskaidytas šeimeles nepalieku tame bityne,o išvežu į kitą ir tuo pačiu išsidalija ne tik spietiminės bitės bet visos.
Bet,čia situacija yra tokia kad,praeitą vasarą aš šitaip prisižaidžiau ir iš 40 šeimų žiemoti "liko" 70.Šeimos didelės,motinos jaunos,-sujunginėt į krūvą ranka nekilo.Jei dar ir ateinanti vasara tokia tai man šakės:D
Kiek suprantu,kažkaip vis tik reika sugebėt bites apkraut darbu.Kiek tik kokių man žinomų būdų beišbandžiau,-tinkamo kal mas nesurandu:cry:
Aviliai pakankamai dideli-plėsti tikrai galiu nemažai-18 lizdinių rėmelių,antrą tiek viršui arba dvi meduves-manau tikrai vietos turi pakakti.Išplečiu atrodo laiku,bet rezultatas vis tiek nekoks.
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePen. 01 25, 2008 11:04 pm

Problema nedidelė pavasarį galima šeimas sėkmingai parduoti ,nes bityną išplėsti galima iki begalybės
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
Vaidas
Atkaklus dalyvis
Vaidas


Pranešimų skaičius : 58
Age : 38
Location : Panevezys-Kaunas
Registration date : 2007-09-25

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeŠt. 01 26, 2008 11:59 pm

gintas rašo:
Visa tai labai šaunu.Kad,lopšelių laužymas naudos neduoda,įsitikinau ir pats,-tai faktas.Tokį išskaidymą naudoju ir aš.Tikgaliu dar dadėt tai,kad,pvz.mano bitės yra keliose vietose,tai aš tas išskaidytas šeimeles nepalieku tame bityne,o išvežu į kitą ir tuo pačiu išsidalija ne tik spietiminės bitės bet visos.
Bet,čia situacija yra tokia kad,praeitą vasarą aš šitaip prisižaidžiau ir iš 40 šeimų žiemoti "liko" 70.Šeimos didelės,motinos jaunos,-sujunginėt į krūvą ranka nekilo.Jei dar ir ateinanti vasara tokia tai man šakės:D
Kiek suprantu,kažkaip vis tik reika sugebėt bites apkraut darbu.Kiek tik kokių man žinomų būdų beišbandžiau,-tinkamo kal mas nesurandu:cry:
Aviliai pakankamai dideli-plėsti tikrai galiu nemažai-18 lizdinių rėmelių,antrą tiek viršui arba dvi meduves-manau tikrai vietos turi pakakti.Išplečiu atrodo laiku,bet rezultatas vis tiek nekoks.

Jei turi seimeliu, kurios tau papildomos, duoki man zinia, galesime truputi bendradarbiauti Wink
Atgal į viršų Go down
Vaidas
Atkaklus dalyvis
Vaidas


Pranešimų skaičius : 58
Age : 38
Location : Panevezys-Kaunas
Registration date : 2007-09-25

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeSk. 01 27, 2008 12:02 am

gintas rašo:
Visa tai labai šaunu.Kad,lopšelių laužymas naudos neduoda,įsitikinau ir pats,-tai faktas.Tokį išskaidymą naudoju ir aš.Tikgaliu dar dadėt tai,kad,pvz.mano bitės yra keliose vietose,tai aš tas išskaidytas šeimeles nepalieku tame bityne,o išvežu į kitą ir tuo pačiu išsidalija ne tik spietiminės bitės bet visos.
Bet,čia situacija yra tokia kad,praeitą vasarą aš šitaip prisižaidžiau ir iš 40 šeimų žiemoti "liko" 70.Šeimos didelės,motinos jaunos,-sujunginėt į krūvą ranka nekilo.Jei dar ir ateinanti vasara tokia tai man šakės:D
Kiek suprantu,kažkaip vis tik reika sugebėt bites apkraut darbu.Kiek tik kokių man žinomų būdų beišbandžiau,-tinkamo kal mas nesurandu:cry:
Aviliai pakankamai dideli-plėsti tikrai galiu nemažai-18 lizdinių rėmelių,antrą tiek viršui arba dvi meduves-manau tikrai vietos turi pakakti.Išplečiu atrodo laiku,bet rezultatas vis tiek nekoks.

Kolkas pas mane dadano standartiniai, bet seimeles pakankamai gerai "apkraunu" darbu, tai spiecia tikrai mazai (palyginus, kaip kad kiti bitininkai papasakoja kaip pas juos lakssto).

Svarbu laiku joms duoti darbo, ir duoti jo uztektinai... koriu siuvimas, peru auginimas (atemu kartais koki kori kita is stipriu, duodu silnesnem), magazinai laiku uzdeti, isukti medu ir t.t.
Atgal į viršų Go down
Robertas
Atkaklus naujokas
Robertas


Pranešimų skaičius : 29
Age : 46
Location : Vilnius - Varėnos raj.
Registration date : 2008-01-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeSk. 01 27, 2008 5:27 pm

Motineles perku is biciulio A.Gelumbausko.
Karnikos. Niekada neturejau problemu del spietimo.
Nepaneigsiu kad tam itakos turejo ir seimu dalijimas.
Atgal į viršų Go down
jonas
Atkaklus dalyvis



Pranešimų skaičius : 89
Age : 63
Location : Kaunas
Registration date : 2007-10-10

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimeSk. 01 27, 2008 11:12 pm

Kokia Karnikos linija?
Atgal į viršų Go down
http://www.bitynas.puslapiai.lt
Robertas
Atkaklus naujokas
Robertas


Pranešimų skaičius : 29
Age : 46
Location : Vilnius - Varėnos raj.
Registration date : 2008-01-27

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 01 28, 2008 8:20 pm

Del linijos negaliu atsakyti,
Reikes pasidomet.
Atgal į viršų Go down
Vidmantas1
Naujokas
Naujokas



Pranešimų skaičius : 7
Age : 63
Location : Elektrenai
Registration date : 2008-01-06

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePir. 03 03, 2008 8:27 pm

Tai, gal pasidomejai kokios linijos, idomu.
Atgal į viršų Go down
Austeja
Atkaklus naujokas



Pranešimų skaičius : 28
Age : 55
Location : Vokietija
Registration date : 2008-03-07

Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitimePen. 03 14, 2008 2:06 am

Bakfastas- si biciu veisle yra pati nespietliausia. Yra metu, kai isvis nera vargo.Bet yra ir spietimo metu. Bet...karnika ir ka jau kalbeti apie vietines buites, spiecia visa vasara. O Bakfastas noretu lyg spiesti ir bando, jei vietos lizduose per mazai,tik rapso zydejimo metu. Pasibaige rapso zydejimas, pasibaige Bakfasto spietimo noras Wink .
Dar gerai yra spietimo metu isimant is seimos du tris korius su perais ir bitemis, sudaryti naujas seimeles. Aisku, jei norite didinti bityna
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Spietimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Spietimas   Spietimas Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Spietimas
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Lietuvos bitininkų forumas :: Forumas persikėlė į www.mano-bites.lt :: Čia visi padeda naujokams-
Pereiti į: